Podlahy

Podlahy & doplnky

Podlahy OD A po Z

V spolupráci s dvoma značkami QUICKSTEP a PARKET DESIGNER prinášame pre váš domov vysoko kvalitné podlahy s rôznymi dekormi pre každého.
Belgický výrobca QUICKSTEP, ktorý je známy po celom svete svojou kvalitou ponúka na
výber laminátové a vinylové podlahy.
Slovenský výrobca PARKET DESIGNER je výrobca drevených podláh, ktorý má kúpený UNICLIK spoj, o ktorom sa dočítate nižšie.

Vinylové podlahy

Laminátové podlahy

Drevené podlahy

Koberce

Schodiská

Podložky

Prechodové lišty

Soklové lišty

Ukážka podlahy Quick-Step
vo vašom interiéri

PRÉMIOVÉ MATERIÁLY​

Kvalita na prvom mieste

Podlahy značky QUICKSTEP majú patentovaný spoj UNICLIK, ktorý je hodnotený ako najlepší na svete, a to vďaka svojej pružnosti a pevnosti zároveň. Dôsledkom čoho pri veľkom pnutí podlahy klik nezlomí, ale pustí ho, dokáže sa vrátiť naspäť do pôvodného stavu a dokáže sa opätovne uzamknúť, čo výrazne predlžuje životnosť podlahy. Montáž je veľmi jednoduchá, dokáže si ju spraviť aj sám zákazník, ktorý nikdy nepokladal podlahu. K podlahám QUICKSTEP je ako jedinej na svete udelená enviromentálna značka Európskej Únie EKOLABEL, vďaka nulovému obsahu formaldehydu a pod. Vodeodolnosť podlahy je na úrovni dlažby a niektoré kolekcie znesú čistenie aj parným čističom. Oderuvzdornosť podláh značky QUICKSTEP je na úrovni 12 000 oderov, čo je 10 x viac ako norma AC5. Laminátové podlahy majú úpravu Scratch guard, čo je úprava proti škvrnám a poškriabaniu. Vinylové podlahy značky QUICKSTEP majú úpravu Stain guard, čo je úprava proti škvrnám a poškriabaniu. Drevená podlaha sa ošetruje OSMO olejom a to znamená, že je vodeodolná a môže ísť aj do kúpelne. Podlaha sa delí na 1 lamelu alebo 3 lamely.

Stain-Guard®

Tešte sa zo svojej vinylovej podlahy počas mnohých rokov vďaka zapečatenej vrchnej vrstve s technológiou Stain. Táto vrstva zabezpečuje vynikajúcu ochranu pre poškriabaním, škvrnami, znečistením a oterom.

ECOLABEL®

Ecolabel je certifikované označenie ekologických výrobkov Európskej únie, uznávané v Európe a na celom svete. Udeľuje sa produktom a službám, ktoré počas svojho životného cyklu spĺňajú vysoké environmentálne normy.

UNICLICK®

UNICLICK je hodnotený ako najlepší na svete a je to vďaka svojej pružnosti a pevnosti zároveň. Pri veľkom pnutí podlahy sa klik nezlomí, ale dokáže sa vrátiť naspäť do pôvodného stavu a uzamknúť sa, čo výrazne predlžuje životnosť podlahy.

Skratch-Guard®

Vďaka vrchnej vrstve Scratch Guard – patentovanému ochrannému systému – sú naše kvalitné laminátové podlahy až desaťkrát odolnejšie voči škrabancom.

VINYLOVÉ, LAMINÁTOVÉ A DREVENÉ PODLAHY

Každý klient väčšinou príde s predstavou a vie presne čo chce, takže veľakrát to je čisto na pocite a výbere klienta. Každý materiál má svoje dobré vlastnosti, na základe ktorých si každý vyberie to, čo mu najviac vyhovuje. Vinyl je veľmi príjemný, pretože je pocitovo omnoho teplejší a samozrejme aj mäkší. Nevýhodou klasického vinylu je, že povrch, na ktorý sa podlaha dáva, musí byť úplne rovný, pretože kopíruje každú nerovnosť. Variantom na nerovnosť povrchu je však kolekcia ALPHA vinyl, ktorý je nezničiteľný, jeho spodná vrstva má mimoriadne pevné jadro, ktoré umožňuje inštalovať podlahy prakticky na ľubovoľnom povrchu, či už je pravidelný alebo nepravidelný. Pre pocit útulnosti a charakteristiku dreva a jeho vône si klienti volia drevenú podlahu. Pocit prírody doma je najväčšia výhoda drevenej podlahy. 4 mm nášľapná vrstva ako jediná z týchto podláh umožňuje renováciu podlahy a môžete ju využívať niekoľko ďalších rokov ako keby ste si ju znova položili.

Vinylová podlaha

Laminátová podlaha

Drevená podlaha

Drevené podlahy

Drevo je zdravý prírodný materiál, ktorý vyžaruje teplo a prináša do Vášho domova harmóniu a pohodlie. Pri správnej údržbe parkiet sa životnosť môže predĺžiť až na 300 rokov. Drevo žije aj po spracovaní a potrebuje primeraný ekosystém. Optimálna teplota v priestore, kde sú drevené podlahy, je 20-22°C a relatívna vlhkosť vzduchu 55-65%. Takáto klíma je príjemná a zdravá aj pre človeka. Drevené podlahy je možné niekoľko krát prebrúsením ošetriť novou vrstvou oleja alebo laku, a tým parkety nanovo sprevádzkovať. Tak sa zachová prírodný charakter a hodvábny lesk podlahy.

Soklové lišty

Výber soklových líšt pozostáva z drevovláknitých líšt potiahnutých laminátom, vďaka čomu sa neobijú. Tieto drevené lišty v dekore podlahy sú dostupné v rozmeroch 17 x 17, 58 x 12, 77 x 14 mm (QUICKSTEP), často obľúbenými sú aj biele soklové lišty hranatého tvaru v rozmere 80 x 16 mm alebo biele oblé v rozmere 60 x 14 mm. Lišty sa režú na vonkajší 45 stupňový uhol a vnútorný sa zakladá na 90 stupňový uhol, čiže nepoužívame žiadne plastové nepekné prvky. Dizajn takto spájaných líšt je veľmi nadčasový a moderný. Pri drevených lištách sa jedná o drevovláknité lišty potiahnuté dýhou v rozmere 40 x 12 a 60 x 12 mm.

Prechodové lišty

Značka QUICKSTEP ponúka komplexné riešenie pre pokládku vašich podláh. To znamená, že v rovnakom dekore viete mať vyriešený každý jeden detail, či už sú to prechody, schody, ukončenia, nábehy.. Názov prechodovej lišty 5 v 1 preto, lebo sa dá spraviť 5 variantov prechodu, vrátane schodov. Varianty prechodov sa dajú urobiť medzi laminátom a laminátom, medzi laminátom a kobercom, medzi dlažbou a laminátom, ukončenie HS portálu, a teda profil na schody.

Podložky

Najpoužívanejšia podložka pri laminátovej podlahe je BASIC 2 v 1. Podložka je vhodná na podlahové kúrenie, má integrovanú parozábranu, čiže zostatková vlhkosť ide preč cez múry a nejde do podlahy. Táto podložka je veľmi ľahká na montáž. Ďalšou podložkou je SILENT WALK. Hlavnou vlastnosťou tejto podložky je, že veľmi dobre tlmí zvuk krokov. Jej neprehliadnuteľnou divízou je prestup tepla, pričom tepelný odpor tejto podložky je 0,01kw na m2, čo je o 10 x menej ako je norma. Izolačná podložka TERMOLEVEL funguje tiež ako izolácia, pričom jej hrúbka je 5 mm. Je vhodná na použitie na dlažbu, kde eliminuje špáry. Pri vinyle, na rozdiel od laminátu kde je použitie konkrétnej podložky skôr odporúčaním, výrobca vyžaduje použiť podložky značky QUICKSTEP, čo sú Comfort a Sunheat. Rozdiel medzi podložkami je v tom, že podložka Sunheat sa používa pri veľkých preskleniach ako francúzske okná, kde vie slnko cez veľké okno zvýšiť teplotu na podlahe a tým ju deformovať.

Basic 2 v 1

Silent Walk

Schodiská

Schody z laminátu alebo vinylu pôsobia veľmi príjemne, pretože je to všetko z jedného materiálu ako podlaha a v priestore vás teda neruší žiadny ďalší dekor a odtieň. Schody z QUICKSTEP sú celoplošne lepené. Výhodou schodov je, že sú vodeodolné a nepoškriabateľné ako aj samotná podlaha.
0 +
Dokončených zákazok
0 +
Dokončených developerských projektov
0
Členný tím
0
Rokov na trhu