Interiérové dvere

Ešte dvere a máme hotovo!

Dvere OD A po Z

V našej ponuke nájdete cenovo dostupné a kvalitné interiérové dvere značky DRE, PORTA, INVADO a ERKADO. Tieto dvere sú kvalitovo na rovnakej úrovni, ale každé z nich majú iné laminácie, a preto máme na výber viac značiek, aby si každý našiel to svoje.

Dvere

Obložky

Kľučky

Kovania & pánty

Posuvné systémy

PRÉMIOVÉ MATERIÁLY​

Kvalita za rozumnú cenu

Kvalita prevedenia a zloženia interiérových plných dverí bez presklenia sa delí na voštinkovú, dutinkovú, drevotriesku a plnú drevotriesku. V prípade dverí, kde sú presklené časti, sa dvere vyrábajú z MDF drevovláknitej dosky, do ktorej sa sklo zafrézuje.

Povrchová úprava

Povrchová úprava je materiál, ktorými sú potiahnuté interiérové dvere a zárubne. Úpravu interiérových dverí delíme na papierovú, CELL fóliu, CPL lamináciu a lakovanú úpravu. Papierová úprava patrí k najmenej používaným kvôli slabej odolnosti voči oderu a vlhkosti. Výber povrchovej úpravy je dôležitý najmä kvôli designu a údržbe.

CELL Fólia

Úprava fóliou CELL zabezpečuje odolnosť voči poškrabaniu a vode. V súčasnosti je táto povrchová úprava je najpoužívanejšia vďaka jej vlastnostiam.

CPL Laminácia

CPL je laminácia, ktorá je vysoko odolná voči oškretiu. Táto laminácia sa najčastejšie používa do priemyselných zón.

Lakovaná

Lakovaný povrch má výhody v tom, že na krídle nie je vidieť opáskovanie hrany na dverách, ale sú celé nastriekané.

Skryté & Priznané Pánty

Ako sme si vyššie spomínali, dvere delíme na určité typy. Dva typy, ktoré je potrebné si vysvetliť, sú falcové a bezfalcové dvere. Klasické falcové dvere majú priznané pánty, čiže ich vidíme na zárubni. Tento typ dverí vidíme najčastejšie a je najpoužívanejším typom hlavne kvôli cene. Dvere sú polodrážkové, to znamená, že keď sa zavrú, je viditeľný schod. Skryté pánty v zárubni majú bezfalcové dvere, ktoré vďaka tomuto vyzerajú nadčasovo, jednoducho a nie je zbytočne vidieť žiadne kovanie navyše. Dvere sú decentne zarovno zárubne a kľučka je na magnetický zámok, čiže keď sú otvorené, netrčí tam, ako štandardne, strelka – tzv. jazýček. Bezfalcové dvere sa v poslednej dobe stávajú čoraz obľúbenejšími a tvoria v interiéri zaujímavý moderný prvok. Rozdiel medzi týmito dvomi typmi vo funkčnosti nie je žiadny, ide čisto len o dizajnové riešenie.

Posuvné systémy

Posuvné systémy sa delia na 2 typy tiež vyššie spomínané. Dvere do puzdra sú dvere, ktoré sa zasúvajú „do steny“, a teda do stavebného otvoru, kde je osadené puzdro pre krídlo dverí, a teda nenarúšajú dizajn interiéru. Posuvné dvere na stene sú klasický posuvný systém, kde sa dvere zasúvajú popri stene a celý závesný systém je vidieť. Existuje viac typov zavesenia, a to napr. industriálne kovové, alebo schované, tzv. levitujúce dvere. Posuvné dvere sa najčastejšie používajú kvôli dizajnu, alebo ak priestor nedovoľuje dať klasické krídlové dvere. Avšak tieto dvere neplnia žiadnu funkciu tlmenia zvuku a pod.

Obložky

Obložky môžu byť drevené, kovové , neviditeľné kovové v omietke alebo reverzné. Drevené obložky môžu byť v šírke 6 alebo 8 cm. Spoj na zárubni pri vrchu môže byť buď v 45 alebo 90 stupňovom uhle. Sú vhodné aj do kúpeľne.

Kľučky

Výber kľučiek alebo kovania na dvere je rôznorodý hlavne tvarmi a farebnými povrchmi. Na výber sú prevedenia ako čierna matná, antracit, chróm, nerez, strieborná, nikel a veľa ďalších. Zámok, ktorý ide do rozety, sa rozdeľuje podľa toho, medzi ktoré miestnosti dvere dávame. Pokiaľ chcete klasický kľúčik do spálne a izieb, používame klasický tzv.BB zámok. Ak dávame dvere do kúpeľne a WC a chceme teda použiť tzv. WC, zámok, tak používame (laicky povedané) motýlik, ktorý sa dáva zo strany kúpeľne alebo WC. FAB zamykanie sa dáva do kancelárií. Zamyká sa to teda klasickými kľúčami.
0 +
Dokončených zákazok
0 +
Dokončených developerských projektov
0
Členný tím
0
Rokov na trhu